Studio makijażu lub mobilny makijaż – pomysł na biznes połączony z hobby

Popyt na takie usługi nie słabnie. W szczególności jeżeli osoba je wykonująca mieszka w okolicy, a do tego została polecona przez przyjaciółkę. Wachlarz możliwych do wykonywania zabiegów jest tak szeroki, jak liczba zainteresowanych klientek.

Od czego zacząć własne studio makijażu? – makijaż na specjalne okazje, sztuczne rzęsy, regulacja brwi czy manicure

Przede wszystkim od pasji i zainteresowania. Czy sama lubisz się upiększać, eksperymentować z różnymi zabiegami, wiesz czym się różni manicure tradycyjny od hybrydowego czy japońskiego? Wiesz dokładnie na ile minut należy przytrzymać na brwiach hennę, aby uzyskać idealnie dopasowany do karnacji i koloru włosów odcień? Zabiegi możesz wykonywać we własnym mieszkaniu. Do zadbania o paznokcie wystarczy odpowiednio zaaranżowany stolik oraz potrzebny do danego zabiegu sprzęt, taki jak lampa, frezarka czy lakiery hybrydowe. Nie zapomnij o jednorazowych rękawiczkach, chusteczkach higienicznych oraz o miłej atmosferze dla przychodzących klientek. To co przyciąga klientów to poza jakością wykonanej usługi, także dobra atmosfera, przyjazny wykonawca i poczucie, że ktoś o mnie dba. W przypadku doklejania sztucznych rzęs potrzebne będzie miejsce do leżenia, łóżko kosmetyczne, składane w przypadku konieczności zaoszczędzenia miejsca to koszt w zależności od jakości poniżej 1000 złotych. Specjalna poduszka, klej oraz sztuczne rzęsy o różnych długościach dostępne do zamówienia przez internet. Pamiętaj o jednorazowych podkładach, rękawiczkach jednorazowych oraz specjalnych środkach do dezynfekcji pęset.

Ślub, chrzciny czy studniówka – mobilny makijaż

Na specjalne okazje bardzo często kobiety decydują się na skorzystanie z usług makijażystek. Nie zawsze są w stanie wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, a jednak makijaż wykonany przez kogoś innego zawsze będzie wyglądał lepiej niż ten samodzielny. Wystarczy trochę szersza niż obecnie posiadasz gama kosmetyków, czas spędzony na metodzie prób i błędów, aby na sobie poznać różne techniki i ich efekty i jesteś gotowa do działania. Ciekawą opcją będą usługi oferowane z dojazdem do klienta.