Ważne informacje na temat kryptowalut – to przeczytaj przed inwestycją

Nie ma pewnie osoby, która nie słyszałaby o bitcoinie i kryptowalutach. Choć nie każdy wie dokładnie, czym dokładnie są i jak się z nich korzysta. Co zatem można powiedzieć na temat kryptowalut?

Czym są kryptowaluty?

W największym skrócie, są to wirtualne pieniądze. Jednak trzeba przyznać, że nie jest to do końca precyzyjne określenie. Lepiej powiedzieć, że to cyfrowy pieniądz, który funkcjonuje w sieci i jest oparty na kryptografii.

Kryptowalutami nazywamy bitcoina oraz altcoiny, czyli monety alternatywne, a także tokeny, które są np. oparte na Ethereum.

Czym jest bitcoin?

Nie znamy twórcy bitcoina. Wiadomo jedynie, że jest to osoba lub osoby pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Wiele osób podszywa się jednak pod niego. Wiadomo jedynie, że o ponad 10 lat użytkownik ten nie zalogował się. Ostatni raz pojawił się, by udzielić rad i pokazać, w jakim kierunku powinien iść dalej cały projekt. Bitcoina można nazwać mechanizmem antyinflacyjnym, gdyż nie można go dodrukować, kopiować ani w żaden sposób zwiększyć jego ilości. Jest ograniczona ilość i można korzystać tylko z istniejących monet.

Wykopywanie bitcoina jest możliwe dzięki specjalnie stworzonym do tego urządzeń, które nazywa się koparkami. Na czym to dokładnie polega? Podczas kopania są przetwarzane pewne transakcje w blockchainie. Dzięki temu jest zapewniona ciągła synchronizacja danych, co jest podstawa działania Bitcoina.

Blockcain jest technologią, która powstała razem z bitcoinem

To rodzaj oprogramowania, dzięki któremu wszelkie dane są grupowane w bloki. Potem te bloki łączą sie w łańcuchy, stąd nazwa. Ogólnie zasada działania jest zawsze taka sama.

One thought on “Ważne informacje na temat kryptowalut – to przeczytaj przed inwestycją

Dodaj komentarz