Czy nadal warto inwestować w kryptowaluty? Co kształtuje ich ceny?

Kryptowaluty to nic innego jak cyfrowe pieniądze, które nie posiadają postaci fizycznej. Mogą one pełnić funkcję płatniczą.

Kryptowaluty możemy wymienić na fizyczne pieniądze poprzez ich sprzedaż na giełdzie lub innym rynku kryptowalut. Tego typu rynek cechuje przede wszystkim zmienność i możliwość zarobienia dużych pieniędzy za pomocą wypracowanych strategii.

Co w dużym stopniu kształtuje ceny kryptowalut ?

Jeśli chcemy zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze w kryptowaluty, to przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, co wpływa na cenę wirtualnych pieniędzy.

Na początku warto wspomnieć o spekulacjach oraz mediach społecznościowych, które trzeba śledzić, ponieważ informacje są jedną z najważniejszych rzeczy dla inwestora. Kolejną ważną rzeczą jest koszt wydobycia. Jeśli wydobycie danej kryptowaluty zaczyna drożeć, to siłą rzeczy jej cena na giełdzie zacznie spadać, ze względu na zmniejszający się popyt. Następną istotną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, są przepisy prawne, które z czasem potrafią zmienić się na naszą niekorzyść. Dobrym przykładem będą tutaj Chiny, które w 2021 roku zaostrzyły swój stosunek do rynku kryptowalut. Decyzja chińskiego rządu wywołała bardzo duże spadki cen na giełdzie.

Jak wybrać kryptowalutę, która przyniesie nam zysk ?

Każda inwestycja jest niepewna i ryzykowna, ale to nie znaczy, że mamy powstrzymać się od inwestowania, ponieważ każde ryzyko można zmniejszyć do minimum. Jeśli myślimy o bardziej krótkoterminowych inwestycjach, powinniśmy zainteresować się, chociażby Ethereum i Ripple.

W 2022 te kryptowaluty mogą namieszać i bardzo gwałtownie wzrosną, ponieważ nawet teraz notują wzrosty. Warto też zainteresować się Bitcoinem. Wiele osób powie, że jest to odgrzewany kotlet, który czasy świetlności już dawno ma za sobą, ale w praktyce jest całkiem inaczej. Bitcoin co prawda spadł, ale w dłuższej perspektywie jest w stanie odbić i przynieść inwestującym w niego duże korzyści finansowe. Jeśli chcemy, zaryzykować powinniśmy poszukać niszowej kryptowaluty, której wartość w ostatnim czasie gwałtownie spadła lub też zaczyna wzrastać.